Sunday , November 17 2019
Home / turkey / Ünlü Müzik Grubu Bir Parçayı iPhone Kullanarak Kaydetti

Ünlü Müzik Grubu Bir Parçayı iPhone Kullanarak Kaydetti



26 yıldır Rock müzik dünyasında yer alan Jimmy Eat World grubu, son albümlerinde pahalı ekipmanlara for ayıramayanlara örnek bir şey yaptı. Grup, albümde yer alan 'Work' isimli parçanın gitar kayıtlarını iPhone ile yaptı.

Müzik, yaşamımıza enerji veren, zaman zaman hüzünlenmemize yol açan ve zaman zaman içimizi enerjiyle dolduran; bizi nasıl etkilediğini bir türlü anlayamadığımız bir kavram. Her insan kendine in çok yakışan müziği benimser ve in çok dinlediği şarkılar aslında onun bir parası haline gelir. Fakat konu içimizdeki parçayı insanlara yansıtmak olduğunda akıllara birçok soru gelir, en çok da nasıl yapabileceğimizi merak ederiz.

Severek dinlediğimiz bir parça, içerisinde bir enstrüman içerebileceği gibi içerisinde herhangi bir enstrüman olmayan parçalar from bulunuyor. Fakat konu Rock türüne geldiğinde enstrüman olmazsa olmazdır. Müzikle ilgilenen ve kendi parısını yapmak isteyenlerin karşılaştığı ilk sıkıntılardan biriyse profesyonel kaydın ne kadar pahalıya mal olduğudur.

iphone ile şarkı kaydetmek

Bu sorunu ortadan kaldıran şey, yaşamımızın her köşesinde bulunan teknolojiler olabilir. 26 yıldır Rock müzik üreten Jimmy Eat World grubu, son parçalarında kaydettiği bir şarkısını ilginç bir yolla ortaya çıkardı. Öyle ki her gün elimizde düşmeyen telefonlar bir şarkının ortaya çıkmasını sağladı.

Grubun son albümü ‘Surviving'de yer alan‘ Work ’isimli parçanın gitar kaydı, yalnızca iPhone kullanılarak yapıldı. Parçanın başında yer alan gitar sesi, iPhone ile kaydedildikten sonra işlenmek üzere Pro Tools isimli bir aktarıldı program. Parçayı aşağıdan dinleyebilirsiniz:

Adkins, verdiği bir röportajda gitarı böyle kaydettiğini çünkü ‘kulağa çok iyi geldiğini’ belirtti. Ayrıca kayıt için kullanılan mikrofonların da çok pahalıya bad olduğunu belirtmeden geçmedi. Adkins'in belirttiği şey, albümdeki alike yer alan AFI vokalisti Davey Havok'un from arka vokallerini kaydetmesini sağladı.

Aynı röportajda Adkins, Havok'un kaydı nasıl yapacağını ve hangi stüdyoya gideceği hakkında sorular sorduğunu söyledi. Adkins ise Davey'e "Boşversene, laptopuna kulaklıklarını bağla, telefonla vokalleri kaydet ve bana gönder" I did. Daha dreams kaydı şarkıya ekleyen Adkins, vokallerde hiçbir sorun bulmadı.

İLGİLİ HABER

Dünyanın İlk Romanı The Tale of Genji'nin Kayıp Bir Bölümü Daha Bulundu

Böyle bir tecrübe yaşayan Adkins, aklına hayatında daha önce XLR kablosu görmeyen SoundCloud artistlerinin geldiğini belirtti. Yetenekleri olan insanlar bu kadar dola ekipmanı karşılayamadıklarından evde kendi kayıtlarını kendi başlarına ve profesyonel ekipmanlar kullanmadan gerçekleştiriyor. Dolayısıyla müzik yapmak istiyorsanız fakat ekipmanları karşılayamıyorsanız siz yine by etrafınızdaki her şeyi kendi yararınıza kullanmaya çalışın. Belki de yaptığınız kayıtlar bir gün keşfedilecek ve ekipmanlar sizin ayağınıza gelecek.


Source link