Thursday , February 27 2020
Home / slovakia / PHOTO: Cupra Ateca aj v limitovanej edícii. Iba 5 kusov, Akrapovič a detaily

PHOTO: Cupra Ateca aj v limitovanej edícii. Iba 5 kusov, Akrapovič a detailyCupra Ateca Limited Edition

Cupra Ateca je jeden z najvýkonnejších športovo orientovaných kompaktných modelov SUV. It will have to do with the limit.

Štandardnú Cupra Atecu doplní špeciálna verzia Cupra Ateca Limited Edition, limitedovaná na 1.999 kusov. Pre slovenský trh je ich vyhradených celkovo len 5 slovom päť kúskov.

Model Cupra Ateca Limited Edition kombinuje prepĺňaný benzínový štvorvalec 2.0 TSI s priamom vstrekovaním paliva, dosahujúci výkon 221 kW (300 k) a maximálny krútiaci moment 400 Nm, so 7-stupňovou dvojspojkovou prehistoric sdkvivsy riadením.

Vonkajší vzhľad limitky Cupra Ateca Limited Edition dopĺňajú prvky od Pencil Cupra medenej farby po vonkajšie detaily ako unikátny strešný spojler a kryty vonkajších spätných zrkadiel ayeny preya cuprahoya cupraaaa Palette farieb karoseries obsahuje nový sivý odtieň laku karoseries Graphene Gray – vyhradený exkluzívne pre model Cupra Ateca Limited Edition, ako aj naápadné farby Energy Blue to Rodium Gray. Ďalej su to 20-palcové disky kolies medenej farby s novým dizajnom, ktoré súčasne zväčšujú rozchod kolies vpredu a vzadu. Ok to bad cupra Ateca Limited Edition vysoko výkonné brzdy Brembo so zväčšenými kotúčmi.

V interiéri sa Limited Edition odlišuje poťahmi škrupinových športových sedadiel z alcantary o farbe Petrol Blue, materiálu opakujúceho sa aj na zadných sedadlách a čalúnení dverí.

Modifikácie interiéru dopĺňajú čierne rámiky mriežok ventilate a obklady z karbónu medenej farby na prístrojovej doske a paneli ovládania klimatizácie v stredovej konzole. Osobitý vzhľad dotvárajú špecifické velúrové rohožky Cupra na podlahe kabíny.

Aby cake od začiatku jasné, že ste práve stretli, či zakúpili model Cupra Ateca v limitovanej edícii, zdobí ho výfukový systém značky Akrapovič vyrobený z titánového plechu. Okrem charakternejšieho zvuku a zníženia prietokového odporu výfukovej sustavy prispieva aj k úspore hmotnosti o 7 kg oproti štandardnému vyhotoveniu.

Pre uvedenie modelu Cupra Ateca Limited Edition na trh španielska značka spustila svoju prvú online rezervačnú platformu, na ktorej si zákazníci môžu rezervovať vocidlo od 6 týždňov pred spustením predaja. Je to prvý projekt vyvinutý softvérovým vývojovým centrom SEAT: CODE s cieľom postúpi ďalší krok vpred v oblasti strategie e-Commerce značky SEAT.

Cupra Ateca Limited Edition

Motor

2.0 TSI

Počet valcov / ventilov

4/16

Object

1,984 cm3

Fancy x zdvih

82.5 x 92.8 mm

Kompresný pomer

9.3: 1

Max. Výkon

221 kW (300 k)

Max. Krútiaci moment

400 Nm

0 – 100 km / h

5.2s

Maximálna rýchlosť

247 km / h

Kombinovana spotreba

8.5-8.9 (WLTP) / 7.4 (NEDC) 1/100 km

Kombinované emisie CO2

192-201 (WLTP) / 168 (NEDC) g / km


Source link