Thursday , November 14 2019
Home / slovakia / Monike Jankovskej pozastavili výkon funkcie sudkyne – Denník N

Monike Jankovskej pozastavili výkon funkcie sudkyne – Denník NBývalá štátna tajomníčka ministerstva spravodlivosti Monika Jankovská, ktorá prišla o funkciu na základe komunikácie s Marianom Kočnerom, nateraz sudcovský talar nebude obliekať. Rozhodol the disciplinary tone senát.

Urobil tak do 24 hodín od disciplinary podania návrhu, pod ktorý sa podpísal minister spravodlivosti Gábor Gál (Most-Híd). Jeho súčasťou bol aj návrh, aby senát rozhodol the pozastavení funkcie sudkyne, teda aby nemohla Jankovská pojednávať.

Disciplinary senate rozhodoval neverejne. Medium, ktoré in the tuto informáciu čakali, the tone vopred vlad nevedeli. Výsledku sa dozvedeli až po rozhodnutí, neskoro podvečer. Správa zo súdnej rady, pod ktorú disciplinárne senáty spadajú, ball veľmi strohá: „Disciplinárny senát rozhodol the dočasnom pozastavení výkonu funkie sudkyne právoplatného skončenia disciplinne konania,“ napňa härner

Klamala the Bžánovi, hrozí jej strata talara

Jankovská sa funkcie vo vláde vzdala pod tlakom začiatkom septembra, keď jasné cake, že si s Kočnerom vymenila viac ako šesťtisíc správ. Táto komunikácia však nateraz jej sudcovskú funkciu neohrozuje. Zo správ v Threeme totiž vyplynulo ajto, ako vlani klamala o svojej dovolenke u vplyvného advokáta Radomíra Bžána. The black práve sa Gál rozhodol na ňu podať disciplinárny návrh.

Navrhol v ňom najprísnejší trest, to vyzlečenie Jankovskej z talára. Keďže jej klamstvo definoval ako závažné disciplinárne previnenie, mohol navrhnúť aj dočasné pozastavenie funkcie sudkyne.

Problém je, že Jankovská ešte vlani pre denník SME tvrdila, že fotografie jej v súčasnosti exmanžela na záhrade v chorvátskom Lukove nie sú z vily advokáta Bžána. Lenže ten po roku pre Denník N potvrdil, že vtedy ešte manželia Jankovskí sa neho zastavili na káve. Nevedel vysvetliť, price ho Jankovská zatajovala.

The tom klamstve si pritom údajne písala s Kočnerom cez Threemu.

Chcela chrániť seba, spochybnila dôveryhodnosť celej justice

What teda v ministerskom návrhu ide? Gál a jeho tím ľudí v sekcii dohľadu, ktorý návrh pripravoval, spochybnil Jankovskej morálnu integritu a štandard. Spochybnili, či spĺňa predpoklady sudcovskej spôsobilosti. Ak tieto predpoklady sudca stratí, badly by stratiť aj talár.

Ministerstvo spravodlivosti napočítalo, že Jankovská v rozhovore z mark minuleho roka celkovo 17-krát zaklamala

I try článok je exkluzívnym obsahom pre predplatiteľov Denníka N.


Source link