Sunday , November 17 2019
Home / slovakia / Inžinier NASA hovorí the špeciálnom koncepte motor, ktorý by mohol porušovať pravidlá fyziky

Inžinier NASA hovorí the špeciálnom koncepte motor, ktorý by mohol porušovať pravidlá fyzikyV časopise New scientist inžinier NASA David Burns vyjadril odvážne tvrdenie týkajúce sa maximálne rýchlosti ninej koncepčnom motore „Helical Engine“. Hovorí, že nový helical motor údajne bude môcť prekonať fyzikálne zákony. At the tempo upozornil portál futurism.com.

„Motor sám sebe sa dokáže dostať na 99% rýchlosti svetla v prípade dostatku času a energie, “povedal Burns pre New Scientist.

Rýchlosť svetla

Burns vysvetluje fungovanie cez Einsteinovu Fyziku. Icelov Akceleraciou na takmer rýchlosť svetla a náhlym spomalením ich rýchlosti a naopak dochádza pomocou theorie relativity k dosiahnutiu cestovania rýchlosťou svetla. Theory relativity tvrdí, že predmety pri zvyšovaní rýchlosti naberajú vyššiu hmotnosť.

V rámci štúdie, ktorú publikoval page:

„Štúia navrhuje sa nový koncept pohonu v priestore, v ktorom pohonná látka nie je vypustená z motor, ale namiesto toho je zachytená, aby vytvorila takmer nekonečný špecifický impulz. Engine zrýchľuje ióny uzavreté v slučke na mierne relativistické rýchlosti a potom mení svoju rýchlosť, aby urobili malé zmeny v ich hmotnosti. Motor potom pohybuje ionic späť smere jazdy, aby sa dosiahol ťah. I try to vesmírny motor by sa mohol použiť na dlhodobé udržiavanie satelitných staníc bez tankovania. Môže tiež poháňať kozmickú loď na let cez medzihviezdne vzdialenosti a dosahuje rýchlosť blízku rýchlosti svetla. Motor nemá žiadne pohyblivé časti okrem iónov, ktoré sa pohybujú vowkuovom potrubí sú zachytené vnútri elektrických a magnetických pol. “

Varovania

Pokiaľ by aj motor fungoval v praxi, stále tu budú určité nedostatky. Podľa New Scientist by helikálny motor bol dlhý priblížne 200 metrov to široký12 metrov. Okho toho by potreboval 165 megawattov energie, aby generoval iba 1 newton ťahu, čo je priblížne toľko ako ťukanie na klávesnici. Burns mace pravdu čo sa týka dosiahnutia potálnej rýchlosti svetla, range by to ale veľmi dlho.

„Nemám problemaém si priznať chybu. Ak niekto povie, že to nefunguje, budem ale prvý, kto si myslí, že pokus to stojí. Je náročné vynájsť čokoľvek nové čo funguje. Burns.

Len pre zaujímavosť, rýchlosť svetla vo Vákuu je 299 792 458 metrov za sekundu. Ak by sa nám hypoteticky niekedy v budúcnosti podarilo dosiahnuť takúto rýchlosť, tak by sme boli schopní k Slnku priletieť približne za 8 minutes to 20 sekúnd. Nuž, ya sa dnes zdá ako science fiction, tak v budúcnosti tak nemusí byť. Pravdepodobne sa však toho naša generosity nedožije.


Source link