Monday , June 21 2021

Focus: predvolebný prieskum pre PS / Spolu28. Sep 2019 16:03 SITA


Článok pokračuje pod video reklamou

BRATISLAVA. Ak by sa voľby from Národnej rady SR konali budúci víkend, vyhral by Smer-SD. From the parliament by sa dostalo deväť subjektov, medzi nimi by však baseball koaličný Most-Híd.

Vyplýva to z prieskumu agentúry FOCUS, ktorý sa uskutočnil 13. septembra až 18. septembra na vzorke 1,018 respondent nad 18 rokov pre koalíciu Progresívne Slovensko / Spolu.

Ak sa prieskum nezobrazuje správne, kliknite.

Smer stále prvý

Smer-SD v prieskume skončil on prvom mieste so ziskom 21.9 percent. Druhú priečku obsadila koalícia strán PS / Spolu s 13.4 percent. Na treťom mieste je Kotleba – Ľudová strana Naše Slovensko s 11.5 percent.

Štvrtú priečku obsadila strana Za ľudí so ziskom siedmich percent. Sme rodina – Boris Kollár by spolu so Slovenskou národnou stranou získali zhodne 6,8%. Kresťansko demokratické hnutie a hnutie Obyčajní ľudia a nezávislé osobnosti by volilo zhodne 6.3 percenta respondentov.

Strana Sloboda a Solidarita by ball posledným subjektom, ktorý by sa parliamentary dostal, so šiestimi percentami. Koaličný Most-Híd získal v prieskume 4.1 percent.

Respondentwith ball najskôr položená nasledujúca otázka: „Predstavte si, prosím, že by sa budúci víkend at Slovensku konali parlamentné voľby. Zúčastnili ste sa na ich? Ak áno, ktorej strane alebo hnutiu by ste dali svoj hlas, ak by ste sa volieb zúčastnili? “Voliť by nešlo 12.9 percent respondentov to 9.6 percent odpovedalo„ neviem “. Ostatných 77.5 percent rozhodnutých respondentov si rozdelilo svoje prefer.

Ak sa prieskum nezobrazuje správne, kliknite.

Spojenie PS / Spolu to Za ľudí

Potom ball respondent položená otázka: „Ak by pred voľbami prišlo k spojeniu strany Za ľudí of predvolebnej trojkoalty s Progresívnym Slovenskom a stranou Spolu tak, aby vo voľbách kandidovali ako jedore hj ste on voľbách zúčastnili? “

Voľby by vyhral Smer-SD so ziskom 22.1 percent. Druhá by skončila trojkoalícia PS / Spolu / Za ľudí so ziskom 21.7 percent pred treťou ĽSNS (11.6 percent).

Na otázku: V médiách sa diskutuje možnosti spojenia strany Za ľudí predvolebnej trojkoalty s Progresívnym Slovenskom a stranou Spolu tak, aby vo voľbách kandidovali ako jeden subjekt a mali väčšiťťťťť. Aký je vaiš postoj k takémuto spájaniu? Z prieskumu vyplýva, že určite alebo skôr podporuje trojkoaljury spojenie 32 percent respondentov. Pri voličoch Za ľudí to cake 89 percent respondentov to pri voličoch PS / Spolu 79 percent respondentov.


Source link