Wednesday , November 13 2019
Home / poland / Toyota Corolla Hybrid z instalacją gazową STAG

Toyota Corolla Hybrid z instalacją gazową STAGDwunasta generacja Toyoty Corolli Oferowana Jest on Polskim Rynku W Trzech Odmianach – Hatchback, Kombi, Producer nazywa Sports Tourer oraz Sedan. W we wszystkich z nich of the przewidz napędu double znany układ napędowy – hybrydę 1.8 o 122KM mocy. Taki właśnie samochód trafił from naszego testu, jednak nie w zupełnie seryjnej wersji, ale we wzbogaconej the LPG installation.

Nowa Toyota Corolla jest jednym z najlepiej prezentujących się kompaktów na rynku. Dynamicznie stylizowane nadwozie może się podobać. Samochód jest już w podstawowych wersjach całkiem nieźle wyposażony, zwłaszcza w zakresie pakietów bezpieczeństwa i dobrze wykończony. Spore zainteresowanie budzi zwłaszcza w połączeniu z napędami hybrydowymi. Słabszy z nich jest double znany, bo napędza także, częst widywanego w roli taksówki Priusa, gdzie w pogoni za oszczędnościami wyposażony jest on czasami w instalację gazową.

To rozwiązanie trafiło także na pokład testowanego egzemplarza. Instalacja marki STAG w tym przypadku to sterownik STAG Qnext Plus, reduktor STAG R02 150hp, wtryskiwacze AC W03 (oczywiście 4 sztuki), przełącznik benzyna-gaz 500 oraz zbiornik, który po zatankowanie do płna Wlew LPG dyskretnie ukryto w pod klapką. Według deklaracji producita instalacji cena całości, wraz z montażem nie przekroczyć ma kwoty 2900 złotych.

Toyota Corolla wyposażona w LPG instalację w czasie testu spaliła tylko nieco więcej niż ten sam model zasilany wyłącznie benzyną. Byrednio było to 6 l / 100 km, to na odcinkach typowo miejskich, gdzie hybrydowy napęd czuje się najlepiej, zużyła 5.1 l / 100 km. Samochód dość szybko niezauważalnie dla kierowcy przełącza się z benzyny na gaz. Nie zarejestrowaliśmy też odczuwalnej różnicy w dynamice pomiędzy egzemplarzem seryjnym a wyposażonym w LPG, w żadnym z trzech trybów jazdy. To, as si zmieniło w stosunku of Toyoty Corolii bez gazu to przede wszystkim nieco mniejsza pojemność, dość przeciętnego bagażnika (seryjnie 361 l, a konkurenci Oferują nieco więcej). Butla podnosi podłogę całkiem sporo, bo o ok. 4-5 cm.

Install gazowa obniża za to koszty paliwa, i to odczuwalnie. Za pełny zbiornik LPG, wystarczający na ok. 580 km zapłaciliśmy 70 złotych, co w przeliczeniu daje ok. 12 złotych at 100 km. Oczywiście do tej kwoty trzeba doliczyć jeszcze benzynę zużywaną na rozruch zimnego silnika, ale i tak w stosunku do zwykłej hybrydy koszty paliwa spadną o ok. 30%

Kompaktowa Toyota Corolla z tak ekonomicznym napędem bardzo foldze nadawałaby się zarówno na taksówkę jak i samochód rodzinny, pokonujący spore odległości, zwłaszcza w mieście. Nadawałaby się, gdyby nie dość mała ilość miejsca nagi pasażerów tylnej kanapy w testowanej wersji hatchback. Rodziny, the zwłaszcza taksówkarze wybrać powinni jednak wersję kombi lub sedana, których rozstaw osi jest większy naprawdę odczuwalne 60 mm, które przekłada się on spory wzrost kufortu zomfortu Także bagażniki tych wersji nadwoziowych są odczuwalnie większe – Sports Tourer dysponuje 596 litrami przestrzeni bagażowej a sedan 471 l, with zdecydowanie podnosi ich walory użytkowe w stosunku of hatchbacka.

Toyota Corolla Hybrid z installation gazową STAG – naszym zdaniem

Hybrydowa Toyota Corolla z instalacją gazową to bardzo dobry samochód dla bardzo oszczędnych i spokojnie jeżdżących kierowców. Testowana wersja nadwoziowa nie jest jednak najlepszym wyborem ani na samochód rodzinny, ani na taksówkę. W roli znacznie lepiej sprawdzi się kombi Sports Tourer lub sedan.


Source link