Sunday , February 23 2020
Home / poland / Mistrzostwa świata w lekkoatletyce Doha 2019. Rewelacyjny czas Patrycji Wyciszkiewicz. Polka nie wierzyła w taki wynik

Mistrzostwa świata w lekkoatletyce Doha 2019. Rewelacyjny czas Patrycji Wyciszkiewicz. Polka nie wierzyła w taki wynikPolska sztafeta 4×400 metrów zdobyła srebrny medal lekkoatletycznych mistrzostw świata w Doha. Spora w tym zasługa Patrycji Wyciszkiewicz, która osiągnęła rewelacyjny czas 49.7 sek.

Łukasz Witczyk

Łukasz Witczyk

Patrycja Wyciszkiewicz

Getty Images
/ Matthias Hangst
/ Na zdjęciu: Patrycja Wyciszkiewicz

To właśnie biegnąca at drugiej zmianie Patrycja Wyciszkiewicz była najszybsza z Biało-Czerwonych. Osiągnęła czas 49.7 sek., With było czwartym wynikiem biegu caego. Szybsze od niej były tylko Brytyjka Jodie Williams (49.4), Amerykanka Dalilah Muhammad (49.5) oraz Jamajka Stephenie Ann McPherson (49.6).

Wk rewelacyjny wynik Wyciszkiewicz nie wierzyła. – Jest się z czego cieszyć, form przyszła w najważniejszym momencie czyli in mistrzostwa świata. Trener mi to mówił od początku. Jak mi trener powie, and tyle pobiegłam, so wtedy to przyjmę i uwierzę – powiedziała by biegu w rozmowie z reporterin WP SportoweFakty.

Dla porównania biegnąca at the pierwszej zmianie Iga Baumgart-Witan miała czas 51.4 sek, co dało Polkom drugie miejsce. Szybsza była tylko Amerykanka Phyllis Francis. Po zmianie Wyciszkiewicz Biało-Czerwone utrzymały drugie miejsce. Jako brought on the bieżni rywalizowała Małgorzata Hołub-Kowalik (czas 50.7) i zakończyła on the drugim miejscu.

ZOBACZ WIDEO Mistrzostwa świata w lekkoatletyce Doha 2019: Patrycja Wyciszkiewicz: Nie wierzę wam! Poczekam, co powie trener

In the decydującej the medal zmianie biegła Justyna Święty-Ersetic i była najszybsza w tej grupie zawodniczek (50.1). Utrzymała drugą lokatę, odparła atak Jamajek i Brytyjek. Bieg zakończył się triumfem Amerykanek, na najniższym stopniu podium stanęły Jamajki.

Reprezentacja Polski na mistrzostwach świata w Doha zdobyła sześć medali. Pozłoto sięgnął Paweł Fajdek w rzucie młotem. Srebrne medale zawisły on szyjach kobiecej sztafety 4×400 metro oraz Joanny Fiodorow w rzucie młotem. Z kolei brązowe krążki wywalczyli Wojciech Nowicki (rzut młotem), Piotr Lisek (skok o tyczce) and Marcin Lewandowski (bieg at 1500 metrów).

Zobacz także:
Mistrzostwa świata w lekkoatletyce Doha 2019. Walka i determinacja. Niesamowite zdjęcie Marcina Krukowskiego
Mistrzostwa świata w lekkoatletyce Doha 2019. Wzruszenie Sebastiana Chmary by srebrnym medalu sztafety

Czy sztafeta 4×400 metrów kobiet zdobędzie medal podczas igrzysk olimpijskich w Tokio?


zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Zgłoś błąd

WP SportoweFakty


Source link