Monday , November 18 2019
Home / poland / Legia zagra z Legią w Pucharze Polski? Taka sytuacja miała już miejsce w

Legia zagra z Legią w Pucharze Polski? Taka sytuacja miała już miejsce wŹródło zdjęcia: Lens Strong / shutterstock.com

Legia Warszawa wprowadziła dwie drużyny of the 1/8 finka Pucharu Polski: zagra w niej i zespół grający w Ekstraklasie, i III-ligowe rezerwy. Nie można wykluczyć, and w kolejnej rundzie obie drużyny zmierzą się ze sobą.

Legia awansowała from 1/8 finłu dzięki zwycięstwu 3: 2 z Widzewem Łódź, Legia II pokonała 1: 0 Odrę Opole. Losowanie kolejnej rundy odbędzie się 5 listed. Teoretycznie obie drużyny mogą wpaść on siebie. Taka sytuacja miała już miejsce. W 1953 roku w 1/16 finłu Legia wygrała ze swoimi rezerwami 4: 2.

Legia II to nie jedyne klubowe rezerwy, które w ciekawy sposób zapisały się w historii Pucharu Polski. Tylko w XXI wieku from 1/8 finłu przebiły się dwie takie drużyny – Bytovia II and Odra II Opole.

W przeszłości zdarzyło się nawet, ke klubowe rezerwy grały w rozgrywek finale. Taka sytuacja miała miejsce trzykrotnie: w 1952 decydującego roku meczu doszła Legia II, w 1975 – ROW II Rybnik, w 1993 – Ruch II Chorzów.

Wszystkim z tych zespołów było tyle łatwiej, że ich składów przesuwano zawodników grających w pierwszych drużynach. W przypadku Ruchu II byli to m.in. Piotr Lech, Michał Probierz, Mariusz Śrutwa, Radosław Gilewicz, czy Roman Dąbrowski. Cała piątka wystąpiła przegranym finale z GKS-in Katowice.

Portal Sport.pl podkreśla, tae taka sytuacja obecnie nie jest możliwa. Jeśli Legia II zaszłaby dalej od pierwszej drużyny, to w jej barwach mogłoby grać najwyżej trzech zawodników z ekipy Aleksandara Vukovicia. Regulamin zabrania też mieszania składów w przypadku, gdy obie drużyny występują na tym samym etapie.


Source link