Friday , November 15 2019
Home / poland / Kto będzie marszałkiem Senatu? Typowany Sławomir Rybicki

Kto będzie marszałkiem Senatu? Typowany Sławomir RybickiTVN24 informuje też, że najpoważniejszym kandydatem in marszałka Senatu jest obecnie Sławomir Rybicki (PO), który zdobył już jako senator doświadczenie parlamentarne. Jest także bratem zmarłego w Smoleńsku Arkadiusza "Arama" Rybickiego. Senatorowie niezależni deklarują, me mogą poprzeć has kandydaturę, pod warunkiem, ze zostanie ona przedyskutowana przez wszystkie strony.

Dziś Grzegorz Schetyna spotkał się z leaderami innych opozycyjnych partii, którym udało się wprowadzić senatorów of the parliament – SLD i PSL. Senatorowie niezależni również deklarują, że nie przyłączą się do reprezentantów partii rządzącej. Stanisław Gawłowski należy of the PO (startował jednak z własnym komitetem wyborczym), Wadim Tyszkiewicz and Krzysztof Kwiatkowski deklarują, że nie chcą wprowadzenia monopolu władzy.

Nieoficjalne informacje mówią o tym, sene senatorowie niezależni powołają wspólny klub senacki wraz z senatorami PSL: Klub Niezależnych i Ludowych Senatorów. Jego członkowie mają współpracować z opozycją.

Jak podaje TVN24, prezydium Senatu może wyglądać następująco:

  • Marszałek Senatu Sławomir Rybicki, wybrany at Senator Z Poparciem Koalicji Obywatelskiej,
  • Wicemarszałek Senatu z ramienia Lewicy: Gabriela Morawska-Stanecka,
  • Wicemarszałek Senatu z ramienia PSL: Michał Kamiński lub Jan Filip Libicki,
  • Wicemarszałek Senatu z ramienia PiS: Stanisław Karczewski,
  • Wicemarszałek Senatu z ramienia Koalicji Obywatelskiej: Barbara Zdrojewska.

Możliwe, we wicemarszałkiem będzie też któryś z senatorów niezależnych.

:Ródło: TVN24

(jb)


Source link