Tuesday , November 12 2019
Home / poland / Kolejne oskarżenia pod adresem Polańskiego. Nowe fakty

Kolejne oskarżenia pod adresem Polańskiego. Nowe faktyBiuro pierwszej damy Francji Brigitte Macron potwierdziło, ote otrzymało w 2018 roku dwa listy od francuskiej photographer Valentine Monnier w sprawie reżysera Romana Polańskiego. Artystka oskarża Polaka, that is, 1975 1975 roku w Szwajcarii.

W piątek francuski dziennik "Le Parisien" opublikował historię Monnier, która po raz pierwszy zdecydowała się publicznie opowiedzieć gwałcie, którego miał na niej dokonać Polański.

Kobieta utrzymuje, of the zdarzenia doszło w 1975 roku, gdy miała 18 lat, w domku w Gstaad, on the zachodzie Szwajcarii. Podkreśla, z nigdy nie zdecydowała serially by pójść z Sprawa in policję, jednak postanowiła publicznie oskarżyć artystę w związku z premiera jego filmu "oficer i szpieg" – to dramat historyczny przedstawiający Historie francuskiego kapitana Alfreda Dreyfusa, który został niesłusznie oskarżony the zdradę stanu i skazany on dożywotnie więzienie.

Monnier pracowała kiedyś jako modelka i w latach 80. zagrała w kilku filmach, m.in. w komedii "Trzej mężczyźni i dziecko" wyreżyserowanej przez Coline Serreau.

Według jej słów, opublikowanych przez "Le Parisien", kobieta nie miała z Polańskim "żadnych związków – ani osobistych, ani zawodowych and ledwie go znała". "Było wyjątkowo brutalne, by jeździe na nartach, w jego domku w Gstaad. Uderzył mnie, bił mnie, a poddania, pźźjjjniejnienienie –nie – – – – – -" – relacjonuje Monnier.

Adwokat Polańskiego Herve Temime poinformował, że artysta "zdecydowanie zaprzecza wszelkim zarzutom o gwałt" i podkreślił, że te rzekome zdarzenia sprzed blisko 45 lat nigdy nie zostały zgłosz.

Monnier poinformowała, –e – ośmielona ruchem społecznym #MeToo przeciw sprawcom seksualnego wykorzystywania kobiet – od 2017 roku opowiedziała swoją historię wielu list osob i instytucji, m.in. pierwszej damy czy policji w Los Angeles.

W mighty biuro Brigitte Macron potwierdziło, że w styczniu 2018 r. pierwsza dama otrzymała list od Monnier, w którym kobieta skarżyła się na "brak odpowiedzi od sekretarz stanu ds. równouprawnienia płci" Marlene Schiappy, by której rła.

Służba prasowa pierwszej damy podała, Mone Monnier w lutym 2018 roku otrzymała odpowiedź, w której poinformowano ją, że pierwsza da "nie będzie interweniować w postępowania sądowe" orazkosta

Natomiast sekretarz stanu odpisała fotograf w marcu 2018 roku listem, w którym pogratulowała Monnier odwagi "przerwania milczenia po 42 latach". Zgodnie z oświadczeniem gabinetu Schiappy, przekazanym agencji AFP, sekretarz podkreśliła, roe rozumie bol Monnier, ale że "z punktu widzenia francuskiego wymiaru sprawiedliwości czyny te sn już prżzed.

W roku 2019 Monnier ponownie napisała from pierwszej damy w związku z finansowaniem przez ministerstwo kultury nowego filmu Polańskiego. Służba prasowa Macron informuje, że odpowiedź wysłano w porozumieniu z ministrem kultury Franckiem Riesterem.

Polański, który w 2003 roku otrzymał Oscara za film "Pianist", jest ścigany przez amerykański wymiar sprawiedliwości od 1977 roku, gdy zbiegł z USA przed ogłoszeniem wyroku w sądzie w loswał gnie Jest oskarżony the podanie w 1977 roku środka usypiającego i alkoholu 13-letniej wówczas Samancie Gailey (obecnie Geimer) i doprowadzenie of stosunku seksualnego w domu aktora Jacka Nicholsona.

Zgodnie z ustawodawstwem stanu Kalifornia kontakt seksualny nieletnią traktowany jest jako gwałt. Na mocy zawartej wtedy ugody Polański przyznał się – w zamian za oddalenie innych zarzutów – from uprawiania seksu z nieletnią. W ramach tej ugody spędził 42 dni w areszcie. Przed ogłoszeniem wyroku opuścił jednak USA w obawie, and sędzia nie dotrzyma warunków ugody.

W ostatnich latach wobec Polańskiego pojawiły się kolejne oskarżenia or napaści seksualne. W 2010 roku brytyjska aktorka Charlotte Lewis oskarżyła reżysera, że ​​zmusił ją from seksu, gdy miała 16 lat. Z kolei dwa can had kobieta opisywana pseudonimem "Robin" wyznała, we w 1973 roku, gdy miała 16 lat, Polański dokonał na niej napaści seksualnej. Również w 2017 roku 61-letnia niemiecka aktorka Renate Langer zgłosiła szwajcarskiej policji, że Polak zgwałcił ją w Gstaad w 1972 r., Gdy miała 15 lat; sprawa jednak była już przedawniona.

Według adwokata Polańskiego wszystkie zarzuty tych trzech kobiet "są bezpodstawne".


Source link