Thursday , February 27 2020
Home / poland / Coraz mniej miliarderów. Ich majątek skurczył sion ponad 4 proc.

Coraz mniej miliarderów. Ich majątek skurczył sion ponad 4 proc.Ączny majątek wszystkich miliarderów na świecie stopniał 2018 roku o o 4.3 proc., Czyli niemal o 390 miliardów dolarów – wynika z danych PwC.

To pierwszy taki spadek od dekady, choć bogacze są ciągle bogatsi niż na przykład pięć lat feared. Według analizy wszyscy miliarderzy na świecie na koniec ubiegłego roku dysponowali majątkiem w wysokości 8.5 billion dol.

With ciekawe, amerykańscy bogacze uchronili si przed spadkiem. Ich łączny majątek zwiększył się w 2018 r. the 0.1 proc. of the 3.6 billion dolarów.

W ich firm inwestują duże fundusze – jak się rozkręca międzynarodowy start-up? Obejrzyj wideo:

Zmniejszyła się też sama liczba dolarowych miliarderów – z 2158 w 2017 roku do 2101 w ubiegłym. 754 z nich mieszka w Azji, w USA – 749.

W całym regionie, skupiającym European, Bliski Wchód oraz Afrykę mieszka natomiast niespełna 600 miliarderów.

Skąd się wziął jednak spadek majątku, choć w ostatnich latach to właśnie miliarderzy byli właśnie największymi beneficjentami wzrostu gospodarczego?

– Powód jest prosty – to geopolityka – mówił w rozmowie z agencją Reuters Josef Stadler z firmy UBS. Eksperci podkreślają, nege negatywny wpływ na sytuację majątkową miliarderów ma on przykład wojna handlowa pomiędzy USA to Chinami. Nie bez znaczenia są też nastroje na rynkach i spodziewane ochłodzenie gospodarcze in całym świecie.

wczoraj (11:53)

and soJakoś mi ich nie żal. You could do it nigdy nie był, nie jest and nie będzie sprawiedliwy. Spróbujcie zgromadzić takie majątki z pracy własnych rąk, to… Czytaj całość

wczoraj (11:49)

FredMajątek to tym przekretom to powinien i.m się skurczyć the 80 procent!

wczoraj (12:07)

UraesNot to jest prawdziwa tragedy!
Jak można było dopuścić do tak dramatycznej sytuacji …

Rozwiń komentarze (21)


Source link