Saturday , November 16 2019
Home / poland / Berry rejestrowany czy podręczny? Dlaczego pasażerowie nie nadają walizek from samolotu

Berry rejestrowany czy podręczny? Dlaczego pasażerowie nie nadają walizek from samolotuCo drugi pasażer (52 proc.) Rezygnuje z nadawania bagażu tylko dlatego, nie chce czekać na niego po wylądowaniu. Z najnowszej edycji Global Passenger Survey wynika, toe to właśnie kwestie bagażu są priorytetowym wyzwaniem dla linii lotniczych z perspektywy satysfakcji pasażerów.

In the lście powodów, dla których pasażerowie decydują się in the podróż tylko z bagażem kabinowym, znalazły się też obawa the zniszczenie walizki (26 proc.), niechęć of ponoszenia dodatkowej opłaty z tego tytułu (24 proc.) and obawa the zgubienie bagażu (23 proc.).

– Jako branża poprawiliśmy doświadczenie pasażerów w kwestii odprawy na lotnisku (check in), samodzielnego nadawania bagażu (handling drop-off), ale postępowanie z nim (handling) wciąż jest tym, który wymageau poprawł Passenger Experience and Facilitation w Międzynarodowym Zrzeszeniu Przewoźników Powietrznych (IATA), prezentując wyniki badania podczas Global Airport & Passenger Symposium w Warszawie.

RFID. Śledzenie bagażu rejestrowanego

Wzrósł odsetek pasażerów, którzy czas samodzielnego nadawania bagażu na lotnisku (tzw. Bag drop-off) określili jako krótszy niż 3 minuty (80 proc.). Z kolei w mniej niż 10 minut walizkę na lotnisku docelowym odebrało 74 proc. pasażerów (wzrost o 4 pkt. proc. rdr).

In the IATA zlecenie w badaniu wzięło udział blisko 11 tys. pasażerów ze 166 krajów.

53 proc. ankietowanych zadeklarowało, że chętniej nadawałoby walizkę, gdyby przewoźnicy Oferowali możliwość jej śledzenia, czyli kontrolowania (np. w aplikacji mobilnej), with się z nią dzieje. Co więcej, gdyby była taka możliwość, 46 proc. chciałoby, aby ich baga zostł dostarczony bezpośrednio celu podróży (np. hotelu). Z pozostałych 54 proc. jeden na dwóch podróżnych nadal zdecydowałby się na lot tylko z walizką kabinową.

IATA, zrzeszająca ponad 290 linii lotniczych, w czerwcu przyjęła rezolucję wspierającą globalne wprowadzenie technologii zdalnej identyfikacji radiowej (RFID) of śledzenia bagażu. "Dokładność odczytu RFID jest na poziomie 99,98 proc., Znacznie wyższym niż w przypadku kodów kreskowych" – podkreśla stowarzyszenie w komunikacie.

WARTO WIEDZIEĆ:


Source link