Thursday , February 27 2020
Home / poland / Bayern Monachium. Hermann Gerland będzie asystentem Flicka

Bayern Monachium. Hermann Gerland będzie asystentem FlickaZwiązany z Bayernem od blisko 30 lat Hermann Gerland będzie asystentem tymczasowego trenera Hansiego Flicka – poinformowała officinal strona klubu. Wczoraj zwolniony z Bayernu został dotychczasowy trener Niko Kovacz.

Porażka 1-5 z Eintrachtem Frankfurt wywołała trzęsienie ziemi w bawarskiej drużynie. Głową zapłacił za to trener Niko Kovacz, Bayernu który przyszedł właśnie z Eintrachtu. Mistrzowie Niemiec powierzyli obowiązki pierwszego sleigh dotychczasowemu asystentowi Kovacza Hansiemu Flickowi. Poprowadzi on drużynę w środowym spotkaniu Ligi Mistrzów z Olympiakosem Piraeus and sobotnim meczu z Borussią Dortmund.

Funkcję asystenta Flicka będzie pełnił Hermann Gerland, który z Bayernem – z przerwami – jest związany od 1990 roku. W przeszłości pełnił różne funkcje – trenera rezerw, asystenta trenera, kierownika drużyny, ostatnio szefa działu młodzieżowego.

– Hermann jest bardzo doświadczonym pracownikiem. Zna kub, zna tutejsze procedury, zna cały Bayern. Właśnie dlatego chciałem z nim współpracować – mówi Flick at the office of stronie klubu.

Bawarczycy, którzy już w środę zagrają z Olympiakosem, z kompletem punktów prowadzą w swojej group Ligi Mistrzów. Gorzej idzie im w Bundeslidze, gdzie zajmują dopiero czwarte miejsce z czterema punktami straty from the leaderującej Borussii Moenchengladbach.

Bundesliga: wyniki, table, finishz, strzelcy

Wg


Source link