Sunday , November 17 2019
Home / lithuania / Mokslininkus suglumino jų pačių atradimas: kaip ankstyvos Visatos juodosios bedugnės išaugo tokios didelės?

Mokslininkus suglumino jų pačių atradimas: kaip ankstyvos Visatos juodosios bedugnės išaugo tokios didelės?Mat, juodosioms bedugnėms paprasčiausiai nebuvo laiko taip „nusipenėti“. Tačiau nauas tyrimas, atrode, šią mįslę šiek tiek nušviečia. Pasirodo, reikėjo atidžiau patyrinėti supermasyvią juodąją bedugnę supantį dulkių go dujų diską, the tiksliau – jo judėjimą.

The konkrečiau, medžiaga juda greičiau, nei manyta, go taip juodosios bedugnės greičiau augina masę. Konkrečiame tyrime mokslininkai dėmesį sutelkė į esančios už 44 mln. šviesmečių Messier 77 galakatikos supermasyvią juodąją bedugnę.

Ši galaktika yra 2 Seyferto galaktika type, kur į centrinę supermasyvią juodąją bedugnę aktyviai krenta aplinkinė medžiaga. D tol to apie juodąją bedugnę susiformuoja gigantiško riestainio formos sūkurinis debesis, kurio vaizdą regimųjų bangų diapazone nustelbia akrecinis diskas.

Tačiau stebint juodąją bedugnę radiobangų diapazone, galima išskirti details. Būtent tai ir atliko mokslininkų komanda teleskopu ALMA. Taip jiems pavyko išmatuoti dujų judėjimą ir išsiaiškinti kai ką netikėto.

Tyrėjai aptiko ne vieną, the iš karto du priešingomis besisukančius dujų diskus. Šie srautai nestabilūs, dėl to debesys materials į juodąją bedugnę krinta greičiau, nei diskui sukantis į vieną pusę. Būtent dėl ​​to Visas jaunystėje į juodąsias bedugnes galėjo taip greitai sukristi tiek daug masės.

Vidinis diskas prasideda už 2 šviesmečių nuo juodosios bedugnės go tęsiasi iki 4 šviesmečių. Antrasis – besisukantis į priešingą pusę – tęsiasi nuo 4 iki 22 šviesmečių. Toks išsidėstymas atsako į vieną klausimą, bet mokslininkams iškelia kitą.

Ie priešingas puses pats diskas pradėti suktis negali. Tačiau kas jo tvarkingą sukimąsi sutrikdė? Kažką panašaus galima stebėti, susiduria dvi galaktikos.

Todėl galima daryti prielaidą, kad priešingon pusėn besisukanti materija į juodąją bedugnę galėjo nukristi iš kaimyninės galaktikos, kai jos susidūrė, ar prasikeitė. Tačiau situaciją paaiškinti galima tik tyrimais.


Source link