Friday , November 22 2019
Home / lithuania / Dvigubas eksperimentas: ar apsimoka pasigaminti ir naudoti elektrinį motorolerį?

Dvigubas eksperimentas: ar apsimoka pasigaminti ir naudoti elektrinį motorolerį?Jau buvęs Šiaulių valstybinės kolegijos studentas Paulius Filipavičius, padedamas savo dėstytojo Tomo Kalinauskio, pagan elektrinį motorolerį. Dėstytojas already visiems parodė Šiaulių arenoje, renginio „Tavo PIN kodas“ lankytojams.

Nors studentas ir dėstytojas motorolerį sukūrė prieš keletą mėnesių, tačiau visuomenė iš arti jį pamatė tik dabar. Tai kolegijai priklausantis kūrinys, tačiau studentas išėjo gavęs puikių praktinių žinių.

Dar vienna svarbi gudrybė, apie kurią bateijų gamintojai dažnai nutyli, the mūsų pašnekovas T.Kalinauskis mielai paaiškino, yra ta, kad ličio jonų drums geriausia yra eikvoti nuosaikiai – neiškrauti žentu iri procuentiža

Taip drums tarnavimą nuo gamyklos garantuojamų 1000 krovimų galima prailginti iki 3–4 tūkstančių. „Gamintojai apie tai dažnai nutyli, nes juk nuo to kenčia pardavimai“, – komentavo dėstytojas.

Galima rinktis – brangiai arba pigiai

Ką turin? Prieš akis – mėlynas kiniškas motoroleris, sunkiai ištariamu pavadinimu. Be duslintuvo, tačiau važiuoja. Juo galima skrieti apie 45 kilometrų per valandą greičiu. Nuvažiuojamas atstumas, jei labai nespausi, gali siekti go 50 kilometers – tai labai priklauso nuo važiavimo stiliaus. This tiek per dieną tikrai turėtų pakakti.

VIDEO: Studentų konstruoto elektrinio motorolerio bandymasStudentas ir dėstytojas are already paying maždaug per dvi dienas. Jei būtų visos reikiamos details, tai būtų galima padaryti ir per dieną.

Air galite patikėti – šis motoroleris 100 kilometrų nuvažiuoja už 30–40 centų. Važinėji visą dieną po miestą, the vakare įjungi į rozetę – lyg kokį telefoną.

Kiek toks atsieina? Būtent šitam gaminiui buvo naudojamos brangios ir kokybiškos detalės. Tai leidžia I carry priemonę programuoti kaip tik nori. Taip pat atsiranda galimybių turėti kelis skirtingus važiavimo režimus – mėgautis greičiu ir ekonomija.

Detailed branches, neskaitant paties motorolerio, kainuoja apie 1200 eurų. Būtent toks komplektas yra šiame motoroleryje. Motoroleris buvo pirktas naujas to go akcija kainavo 499 eurus. Bendra kaina – 1700 eurų be tridėto triūso.

Gamybos motorolerio proceses

Gamybos motorolerio proceses

Maksimalūs elektros variklio sūkiai – 660 aps./min. Baterija – aštuonios sekcijos 12 voltų. Kiekviena by 20 amps. Sujungta taip, kad būtų 48 go back 40 amperų. Variklis galiniame rate – 48 volt go 50 ampere. Svoris motorolerio – 130 kg. Su ličio jonų bateijomis būtų 40–50 kg lengvesnis. Tai pat yra programuojamas kontroleris KLS7230S, konverteris, kuris 48 voltus verčia į 12 voltų motorolerio elektronikai, apšvietimui.

Rekuperacija – elektriniai automobiliai go motociklai savo kinetinę energiją naudoja stabdymui go bateijų krovimui.

Ibandband. Pasukame raktelį, tačiau neužsiveda. Tereikia nuosekliai sukti greičio rankeną ir ryškiai mėlynas mažylis tiesiog skrieja. Kai vos prilieti stabdžio rankenėlę, iškart įsijungia energijos rekuperacija – elektriniai automobiliai go motociklai savo kinetinę energiją panaudoja stabdydami go įkraudami bateiją. Taip ne tik pailgėja nuvažiuojamas kelias, bet go labai taupomi stabdžiai.

The smagiausia – be jokio claw. Tai yra džiaugsmas ausims, tačiau papildomas pavojus kelyje – esate mažiau pastebimas. D tol to patartina ypatingai ryškiai rengtis ir saugotis kitų eismo dalyvių.

Alvydo Januševičiaus / 15min nuotr./Elektrinio motorolerio bandymas

Alvydo Januševičiaus / 15min nuotr./Elektrinio motorolerio bandymas

Galima užprogramuoti motorolerį.

Gamintis pačiam – jau apsimoka

T.Kalinauskis teigia, kad visai neblogą motorolerį galima pasigaminti žymiai pigiau. Tiesiog prarastume programvimo galimybę go daug kitų patogumų, kurių nereiklus vairuotojas go nepasigestų. Tuomet visoms detalėms pakaktų ir 600 eurų. Nusiperki dėvėtą – galima ir neveikiantį – motorolerį už šimtą kitą. Štai ir turi puikų elektrinį motorolerį už 700–800 eurų.

Alvydo Januševičiaus / 15min nuotr./Elektrinio motorolerio bandymas

Alvydo Januševičiaus / 15min nuotr./Elektrinio motorolerio bandymas

Dar vienas išsiaiškintas dalykas – T.Kalinauskio naujas nuosavas elektrinis motoroleris kainavo 1600 eurų.

Galima sakyti, kad gamintis pačiam iš brangių detail lyg ir neapsimoka? Tačiau svarbu pabrėžti, kad gamykliniame variant dauguma detail nųra pačios brangiausios, the motorolerį tikrai galima rasti pigiai. Gali būti go be variklio – kad tik ratai suktųsi.

Pirktinis motoroleris yra šiek tiek galingesnis, todėl su juo šimtas kilometrų kainuos kiek brangiau – apie pusę euro.

Alvydo Januševičiaus / 15min nuotr./Elektrinio motorolerio bandymas

Alvydo Januševičiaus / 15min nuotr./Elektrinio motorolerio bandymas

Dvi geležinės išvados: pirma – galima drąsiai teigti, kad važinėti mieste elektriniu motoroleriu tikrai verta, jei tik leidžia oro sąlygos; antra – gaminti pačiam kartais gali labiau apsimokėti nei pirkti parduotuvėje.

Dar vienas faktas – elektrinis motoroleris tikrai tris ar keturis kartus ekonomiškesnis už jau neseniai portale apdainuotą dujomis varomą lengvą motociklą. Tik bėda, kad elektriniu motoroleriu būtų problemiška vykti į tolimesnes keliones. Gretimame rajone jau tektų stoti kelioms valandoms go ieškoti rozetės.


Source link