Wednesday , April 1 2020
Home / latvia / Visums patiesībā varētu būt milzīga cilpa – Kosmoss – Zinātne

Visums patiesībā varētu būt milzīga cilpa – Kosmoss – ZinātnePētījumā, kas publicēts zinātniskajā žurnālā “Nature Astronomy”, rakstīts, ka pastāv neliela iespēja, ka visums patiesībā ir milzīga cilpa. Pie šāda paziņojuma zinātnieki nonāca pēc tam, kad bija izanalizējuši kosmiskā fona starojuma datus. Tá ir senākā novērojamā lieta kosmosā, kas radusies uzreiz pēc Lielā sprādziena.

Pirc Eiropas kosmosa aģentūras eksperimenta datu apstrādes atklājās, ka mikroviļņu gaisma, kas veido minirto starojumu, tiek ievērojami vairāk ieliekta, nekā uzskatīts iepriekš. Tas mulsina zinātniekus, jo pagidām nav skaidrs, kā gravitācija var izliekt tik lielu gaismas daudzumu.

Ņemot vērā nesakritības, zinātnieki contentētiskajam visuma modelim pievienoja mainīgo – A Lēcu. Tiesa, šis mainīgais ļoti grūti savienojams ar jau zināmiem parametriem, piemēram, Einšteina relativitātes teoriju.

Ja šī theorie apstiprināsies, kā iespējama, tad krasi mainīsies mūsu izpratne par visumu. Tomēr, lai noskaidrotu, kāda forms visumā mēs patiesībā dzīvojam, nepieciešams vien laiks un vēl daudzi pētījumi.


Source link