Tuesday , February 25 2020
Home / latvia / Pirms 3,5 miljoniem gadu Piena Ceļa viducī notika milzu eksplozija – Kosmoss – Zinātne

Pirms 3,5 miljoniem gadu Piena Ceļa viducī notika milzu eksplozija – Kosmoss – ZinātneJaunajā pētījumā, kas publicēts zinātniskajā žurnālā “The Astrophysical Journal”, rakstīts, ka netālu no supermasīvā melnā cauruma, kas atrodas Piena Ceļa vidū, notika eksplozija, ko dēvē par Sejumu uz.

Pētījumā zinātnieki parādīja, ka eksploziju izraisīja divi radiācijas “jonizēti konusi”, kuriem bija relatīvi mazs diametrs melnā cauruma tuvumā, tomēr vēlāk tas strauji izpletzumu

Zinātnieki saka, ka uzliesmojuma efekts bija jūtams pat Magelāna straumē – gāzu plūsmā, kas ieskauj daļu in the Piena Ceļa galaktikas.

“Uzliesmojums varēja nedaudz atgādināt bākas gaismas staru. Iedomājies pilnīgu tumsu, kuru uz īsu laiku pāršķeļ spēcīgs gaismas stars, ”skaidroja zinātnieks Džoss Blends Hautorns.

Pētnieki atklāja, ka šī eksplozija sākās pirms 3,5 miljoniem gadu un ilga aptuveni 300 tūkstošus gadu. Tas ir relīvi ļoti nesen, ņemot vērā, ka citi lielie procesi kosmosā norisinās simtiem miljonus gadu ilgi.

Pētnieki saka, ka eksplozijas milzīgais spēks liecina, ka to, visticamāk, izraisīja melnais caurums mūsu galaktikas centrā, ko dēvē for “Sagittarius A *”.

Šis atklājums go ļoti nozīmīgs mūsu zināšanās by Piena Ceļu.

“Tas ir ļoti dramatisks notikums Piena Ceļa vēsturē,” vienna in pētījuma authorēm Līza Kīlija.


Source link