Wednesday , April 1 2020
Home / latvia / Latvijā attīstīs septiņas zinātniskās idejas

Latvijā attīstīs septiņas zinātniskās idejasLatvijas jaunuzņēmumu saimei pievienosies astoņas jaunas, zinātnē bāzētas proto-kompānijas, kas attīstīs tehnoloģijas viedo un nanomateriālu, biomedicīnas, IT droekījs Rea platā Adam Adam ““ ““ ““ ““ ““ ““ ““ Adam Adam Adam Adam Adam Adam Adam Adam Adam Adam Adam Adam Adam Adam Adam Adam Adam Adam Adam Adam Adam Adam Adam Adam Adam Adam Adam Adam

Lai izveidotu zinātnē bāzētus jaunuzņēmumus, akselerācijas platforma “Commercialization Reactor” divas reizes gadā rīko īpašu pasākumu – “Ignition Event” un aicina kopā zinātniekus un potālos uzņēmējus.

So, projects "Hyboric" attīstīs superizturīgu materiālu, kurš būs efektīvāks, mazāk enerģiju patērējošs nekā dimants. Tas var būt noderīgs, piemēram, metālapstrādē un stikla apstrādē.

Savukārt “PurOcean” izstrādās tehnoloģiju – furniture iekārtas, kas ļauj efektīvi konstatēt dziļu ūdenstilpņu (jūru, okeānu) piesārņojumu ar naftu un naftas produktus savāt. Ķīmiskā piesārņojuma savākšanas metode būs videi saudzīgāka nekā līdz šim izmantotās.

"Skywiew" ve autonomu sistēmu, kas, izmantojot dronus, spēs noteikt bojājumus elektrības vados. Elektrības pārvades systems kontroli plānots piedāvāt kā pakalpojumu, sadarbojoties ar elektrotīklu uzturētājiem.

“Hawkeye” projects darbosies ar tiešsaistes video pārvēršanu tālākizmantojamos data. Tehnoloģija ļaus labāk uzraudzīt konkrētus objektus un var noderēt, piemēram, viesmīlības nozarē.

Savukārt projekts “BeDry” izstrādās īpašu kabeli, kas spēj daudz ātrāk nekā ierastās metodes fiksēt ūdens noplūdes. Ūdens fiksēšanas elementi ir integrēti pašā materiālā, tādēļ kabeli – sensoru var izvietot jebkurā telpas vietā, pie griestiem, sienām un grīdas.

“Neurobiometer” ve diagnostikas rīku, ar kuru var mērīt un analizēt smadzeņu viļņus. Šī biomedicīnas metode var palīdzēt noteikt smadzeņu reakciju uz dažādām situācijām un slodzēm, var var būt palīgs Parkinsona slimības, depresijos un citu slimību savlaicīgai diagnostikai.

“CryptoChem” attīstīs praktisko pielietojumu īpašam ķīmiskajam kodam, ko var izmantot kā unikālu identifikatoru, lai pārliecinātos par priekšmeta vai dokumenta īstumu.

Savukārt “Vetassist” attīstīs neinvazīvu dzīvnieku veselības diagnostikas methodi, kas balstās uz infrasarkano staru izmantošanu. Tie go veselībai drošāki nekā līdz šim lielākoties izmantotie rentgena stari koti lieliem dzīvniekiem.

“Commercialization Reactor” rīkotā “Ignition Event” mērķis ir radīt jaunus, konkurētspējīgus augsto tehnoloģiju uzņēmumus.

"Commercialization Reactor" dibināts 2009.gadā Rīgā, ar mērķi veidot jaunus, modernus uzņēmumus, kas ir balstīti uz zinātniskiem un tehnoloģiskiem sasniegumiem.


Source link