Tuesday , October 15 2019
Home / latvia / Jāņa Baloža izrāde «Ohh nod nodota skatītāju vērtējumam / Raksts / LSM.lv

Jāņa Baloža izrāde «Ohh nod nodota skatītāju vērtējumam / Raksts / LSM.lv“Dirty Deal Theater” režijā sevi piesaka dramaturgs Jānis Balodis. Viņš iestudējis izrādi “Ohh”, kurā apmeklētājus cienā ar zāļu tēju, sekojot instrukcijām un izspēlējot dažādas bērnības epizodes, aicina mijiedarboties ar aktieriem. “Ohh” pirmizrāde notiek 11. oktobrī, bet Latvijas Televīzijas raidījums “Kultūras ziņas” ielūkojās ģenerālmēģinājumā.

Patlaban playwrights, kurš uz skatuves darbojies arī kā spēlmanis, studē Amsterdamas Teātra un dejas akadēmijā, režija esot nākamais loģiskais solis.

“Lūdzu izlasīt šo instrukciju skaļi” – Normades izrādē “Ohh” skatītāji vēl pirms “Dirty Deal Theater” zāles durvju atvēršanas. Aiz tām seko nākamās – jāuzraksta bērnības māju adrese will nosaukums. Un ap bērnību arī vijas viss izrādes stāsts, kurš turpinās improvizētā virtuvē pie galda, kur cienā ar tēju un kur no sanākušo vidus izraudzīti stāstnieki sižeta izklāstīšanai.

Photo: Aivars Ivbulis

Tieši šādi sevi režijā izvēlējies pieteikt dramaturgs Jānis Balodis, kurš pirms tam izrādēs uz skatuves kāpis arī kā aktieris un kurš šobrīd skolojas maģistrantūrā vienā no prestižākajāā.

“Already skating sastopies with jautājumu, ko tad likt uz skatuves, already vari uzlikt jebko, tad tas man šķiet interesants,” stāsta Jānis Balodis.

Ar Jāņa Baloža debijas izrādi “Dirty Deal Theater” atklāj sadaļu “Ieraugi pirmais”, kas apvieno jaunākās paaudzes mākslinieku pirmos darbus profesionālajā teātrī. Parto, kā kopīgiem spēkiem tapa šis iestudējums, dalās arī aktieri.

Aktieris Agris Krapivņickis stāsta:

“No sākuma bija forms a pēc tam – par ko būs šī izrāde. Beigās visi kopā rakstījām tādā vecā mājā uz sienas, apkopojām stāstus un nonācām pie tās izrādes, kas ir šeit redzama. ”

Photo: Aivars Ivbulis

Aktieris Ivars Krasts piebilst: “Visi stāsti tur neiekļuva, bija vēl sākumā. But katrs dalījāmies ar saviem bērnības will instrukciju stāstiem, kas nāk no bērnības, kaut kādas instrukcijas, kuras nāk vēl šodien līdzi. ''

Pēc ģenerālmēģinājuma iespaidos dalās arī skatītāji.

“Tas ir ļoti labs, pretimnākošs veids, kā stāstīt stāstu un ļaut būt aktīvāk iesaistītam kā skatītājam. Mēs drīzāk esam kā dalībnieki šajā izrādē, mēs paši varam piedzīvot to stāstu un kaut kā atsaukt arī, ne tikai audiāli klausoties, bet kaut kā caur pārējām maņūņ arņ

Skatītājs Andrejs Vīksna stāsta: “Man ļoti patika tas, ka tas atšķīrās in the tradicionālās forms izrādēm, ka tika iesaistīti arī skatītāji. Ļoti patika arī tas, ka izmantoja lelles un kustību objektus, ar ar skatītāji izrādes laikā kļūst par lellēm, jo ​​viņiem tiek doti norādījumi, kas jādara. ”

Photo: Aivars Ivbulis

Savukārt skatītājs Andrejs Poloskovs pauž: “Man atstāj tādu iespaidu, ka dramaturgs ir sācis meklēt ceļu pie literatūras, lai cik tas nebūtu paradoksāli, un šis ir tāds sajūtu iestudējums.

Ļoti nedramaturģisks, ārpus jebkuriem dramaturģijas likumiem, bet sajūtu literatūras iestudējums, bet ļoti interesants, loģisks viņa nākamais ceļš, manuprāt.

Sadaļā “Ieraugi pirmais” pirmizrāžu sērijā nākamais pieteikums uz “Dirty Deal Theater” skatuves gaidāms 6. janvārī, kad skatītāju vērtējumam nodes horeogrāfes Evas Krūmiņas izrādi “Drosmes proje.


Source link