Monday , February 17 2020
Home / czechrepublic / Zemřel heads the host Břetislav Novotný

Zemřel heads the host Břetislav NovotnýS Kvartetem města Prahy koncertoval ve 43 zemích a pořídil soubornou nahrávku Dvořákova kvartetního díla. Souborně provl a pro Supraphon natočil též kompletní nahrávku solidových sonát a partit Johana Sebastiana Bacha.

„Byl vynikající solista, jako jeden z mála nahrál komplet Bachových sonát a partitur pro solové housle. Dokonce specifickým způsobove interpretoval mnohozvuky, které se v barokním smyčci daly hrát i při dlouhých notách, že měly tři, čtyři tóny. If modernimi smyčci if obchází a on vymyslel specifický způsob, jak udělat iluzi drženého čtyřhlasového tónu. Hrál to netradičně, ale krásně, dokonce to provl v Rudolfinu, vv dve večerech, všech šest sonát zpaměti. Hlavně to byl nesmírně skromný, slušný člověk, byl to z té starší generace můj nejmilejší kolega, jaké jsem v životě poznal, “řekl houslista Václav Hudeček.

Byl zakladatelem, primary to vedoucím Kvarteta města Prahy, které působilo v letech 1955 až 2001. Jak uvedl server klasikaplus.cz, s timothy souborem, známým ve světě Prague String Quartet, procestoval opakovaně Evernu, Austriiiii

V letech 1972 až 1990 byl Novotný uměleckým poradcem Pražského komorního orchestru a v letech 1991 až 1993 Sukova komorního orchestru. Od roku 1988 from roku 2007 působil jako dirigent Jihočeské komorní filharmonie v Českých Budějovicích.


Source link