Thursday , April 2 2020
Home / czechrepublic / Německá recese tvrdě zasáhne celebrated V4, varuje uznávaný deník. Už nyní to můžeme vidět at autech

Německá recese tvrdě zasáhne celebrated V4, varuje uznávaný deník. Už nyní to můžeme vidět at autechNěmecká ekonomika je zatím největší obětí americko-čínské obchodní validky; je na pokraji recese její zpomalení tvrdě zasáhne celebrated V4. Problémy přijdou z několika stran, píše server Aktuálně.cz.

Německá recese tvrdě zasáhne celebrated V4, varuje uznávaný deník. Už nyní to můžeme vidět at autech
Photograph: ČT
Popisek: Vlajky zemí Visegrádské čtyřky to EU

Propojení středoevropských ekonomik s Německem bylo jedním z klíčových faktorů rychlého růstu regionu v posledních třech desetiletích. Německé automobilky, maloobchodníky, banky a výrobce přitahovala levná, ale kvalifikovaná pracovní síla. Ve velkých počtech proto pronikali do tohoto regionu, zřizovali zde tisíce továren a kanceláří a pomáhali lokálním podnikům plnit zakázkové knihy, píší Financial Times.

Celá visegrádská čtyřka – tedy Polsko, Maďarsko, Slovensko a Česko – ve výsledku posílá 20 až 30 procent svého exported from Německa. Ale zatímco v roce 2018 všichni zažívali silný růst, nyní vedoucí představitelé podniků říkají, že zpomalení největší ekonomiky Evropské unie se začíná projectevovat také v jejém dodav. Analytici upozorňují, že trvá několik čtvrtletí, než zpomalení v Německu pocítí střední a východní Evropa.

Už nyní vedoucí představitelé průmyslu dopady pociťují. Automobilový průmysl dlouhou dobu tvoří základ ekonomických vztahů mezi Německem a střední Evropou. Automobilky jsou však obzvlášť výrazně vystaveny rizikům plynoucím z politických tahanic poškozujících světový obchod a z nejistoty kolem brexitu.

Podle ekonomů tak toto odvětví pravděpodobně bude jedním z hlavních kanálů, kterým se zpomalení německé ekonomiky rozšíří na východ. Navíc zpomalení německé ekonomiky přichází v době, kdy střední Evropa čelí také dalším problémům. V regionu se začíná projevovat nedostatek pracovních sil a ekonomiky visegrádské čtyřky zřejmě obdrží menší podporu z fondů I v rámci příštího rozpočtu unie, jehož podoběn nyn.

Nynější zpomalení přichází v době širší debaty the tone, jak se ekonomiky střední Podle ekonomů by region mohl rovněž posilit svou odolnost vůči vnějším šokům nalezením nových obchodních partnerů a zdrojů investic – tedy zamířit mimo eurozónu je přirozenou reakcí na zpomalení něikecké.

This politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte if ZDE.
Have you done this with your own svými zastupiteli? Zaregistrujte if ZDE.Source link