Thursday , October 17 2019
Home / czechrepublic / Garmin Fenix ​​6. Američané předvádí důvody, proč dart za hodinky 24 tisíc – MobilMania.cz

Garmin Fenix ​​6. Američané předvádí důvody, proč dart za hodinky 24 tisíc – MobilMania.czVe světě elektroniky je jen málo výrobků, na které jsou kupující ochotni čekat frontu a chytré hodinky řady Garmin Fenix ​​mezi ně rozhodně patří. V těchto dnech se na trh dostává jejich nová řada označená pořadovým číslem šest. Americké značce Garmin can be poslední chvíle jejich představení utajit.

See you in the pot, že jsme měli mezi prvními možnost Fenix ​​6 vyzkoušet. Chytré hodinky Garmin Fenix ​​patří mezi sportovci outdoorovými nadšenci mezi kultovní výrobky. První generace Fenix ​​hodinek, představená v roce 2012, byla určena především pro outdoorové využití a nedočkala se výrazného úspěchu. Většina současných příznivců těchto hodinek zaznamenala poprvé Fenix ​​třetí generace, které objevily v roce 2015.

U Fenix ​​3 Garmin zásadně přepracoval design, ovládání, menu a fenixům nadělil barevný displej, sportovní všestrannost a neuvěřitelnou výdrž, až tři týdny na jediné nabití. Největším argue for koupi Fenix ​​3 ale nebyla jedinečná funkční výbava, ale fakt že sportovní hodinky poprvé nabídly civilní vzhled a daly se bez obav nosit i během dne. Při jejich výrobě Garmin poprvé u sportovně zaměřených hodinek použil kombinaci oceli, minerálních či safírových skel a vybraných modelů dokonce titan.

Postupem času Garmin představil řady Fenix ​​3 Optic (2016), Fenix ​​5 (2017) to Fenix ​​5 Plus (2018). Garmin Fenix ​​if stal pojmem to etalonem, if kterým if poměřují ostatní sportovní hodinky na trhu.

Čím překvapí Šestka?

Zatím v každé nové generaci hodinek řady Fenix ​​Garmin něčím překvapil, současně ale zachoval to, co se v předchozích generacích osvědčilo. Řada Fenix ​​6 si proto do vínku z předchozích generací nese možnost změřit a podrobně vyhodnotit většinu sportů.

Klepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázek
S Phoenix 6 is pracovalo i in softwaru. Na těchto dvou snímcích vidíte třeba to, že lze typické celoobrazovkové widgety zmenšit, takže nařáz uvidíte až tři.

Během, cyklistikou to plaváním počínaje to golfem, lyžováním či triatlonem konče. Také Fenix ​​6 mají ve výbavě barometr, kompas a teploměr. Umí se propojit s chytrým mobilním phone zobrazovat příchozí volání a další informace. Platby Garmin Pay umožní nahrát from Fenixů informs the vaší platební kartě a nahradí ji při placení u bezkontaktních terminálů. Podobně, jako v předešlé generaci, i řada Fenix ​​6 přichází s nabídkou tří velikostí hodinek.

Větší displej a dobíjení ze Slunce

Nejmenší Fenix ​​6S zaujmou především ženy, právě u nich je k dispozici nejpestřejší nabídka barev a materiálů. Modely označené Fenix ​​6 mají decentní barvy a střední velikost. Největší modely nesou název Fenix ​​6X seduced her in urostlou mužskou ruku.

Klepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázek
Nejmenší varianta Fenix ​​6S if výrazněji liší designate. Dvě větší budete na pohled rozlišovat hlavně podle velikosti.

Co přináší Fenix ​​6 nového? Modely Fenix ​​6 to Fenix ​​6X if chlubí větším dispel. Plocha displeje narostla u Fenix ​​6 o 18% na průměr 1,3 “a u Fenix ​​6X dokonce o 36% na průměr 1,4“. Oba modely tak mají okolo displeje užší rámeček a působí elegantněji. U všech modelů použil Garmin rychlejší procesory, nový GPS chipset a výkonnější optický snímač tepu s integrovaným měřením okysličení krve.

Klepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázek
Prostřední velikost. Phoenix 6 v premiumvé variantě s titanovým pouzdrem a safírovým sklem lze poznat podle šedé barvy. Dodává if agresivně oranžovým řemínkem.
Klepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázek
Tohle už je největší verze Phoenix 6X, to rovnou s příplatkovým solárním panelem to titanovým tahem.

Optický snímač tepu na zápěstí je poprvé schopen měřit srdeční toe dokonce i při plavání v bazénu, kde je nošení hrudních pásů poměrně nepraktické. Zásadní vylepšení se týká také vyhodnocení tréninku a sportovní zátěže. Hodinky jsou schopné srozumitelnými zprávami upozornit na to, na jaký typ tréninku byste se měli zaměřit a současně reálněji než dosud, předpoví vaše časy na 5 km, 10 km, půlmaraton a maraton.

I přes znatelně větší výkon se Garminu podařilo snížit u Fenix ​​6 spotřebu a výrazně zlepšit výdrž a obecně správu bateií. Hodinky v závislosti na spotřebě nabízí nově několik režimů fungování, to jak v režimu měření sportů, tak i v režimu hodinek. Výdrž na jedno nabití v režimu chytrých hodinek dosahuje podle modelu a použitého modu od devíti až from 80 dnů! Výdrž při měření sportu pomocí GPS se pak pohybuje od 25 do 120 hodin v závislosti na modelu a použitém modu.

Legrace za 24 tisíc korun

Z uvedených hodnot pak vybočuje vrcholný model hodinek pojmenovaný Fenix ​​6X Solar. Jak je z názvu patrné, nespoléhá jen na klasické dobíjení a přidává možnost dobíjení ze slunečního svitu pomocí solárního skla hodinek. Právě v kombinovaném režimu dobíjení dosahuje výdrž až 24 dní na jedno nabití v režimu chytrých hodinek, až 66 hodin plnohodnotného GPS záznamu, až 56 dnů GPS záznamu v expedii

Klepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázek
Phoenix 6X Solar. Nepočítejte, že byste hodinky dobili v kanceláři, tohle chce skutečné sluneční světlo, a pak to opravdu funguje.

Špičkové funkce hodinek jsou ale vyvážené jejich set. Pořizovací ceny modelů řady Fenix ​​6 začínají na bezmála 15 000 Kč a končí na 24 000 Kč u modelu Fenix ​​6X Solar se solárním dobíjením. V kategorii chytrých i sportovních hodinek patří Garmin Fenix ​​k nejdražším, ale současně nejvšestrannějším hodinkám, které se dnes nabízejí.

Klepněte pro větší obrázek
Rodina nových Fénixů. Zleva 6S se na první pohled liší designate, prostřední Phoenix 6 se pozná podle tachymetrické stupnice po obvodu displeje, největší 6X ji postrádá. A varioty premium 6X Solar znalci kolem displeje najdou tenký proužek solárního panelu.

Nabídka funkcí hodinek je tak bohatá, že jejich potál nedokáže všestranný sportovec využít ani z jedné poloviny. Pokud běháte, jezdíte na kole nebo lyžujete, najdete jistě na trhu i jiné, levnější modely, včetně starších verzí hodinek Fenix, které vm výkony změří dostatečně dobře. Phoenix 6 jsou ale jedním slovem úžasné. Od elegantních modelů Fenix ​​6S v darmských barvách, až po vrcholné Fenix ​​6X Solar vhodné pro urostlé zápěstí a náročné aktivity. Neméně důležité je, že Fenix ​​6 if dají nosit na ruce celý den a hodinky přitom na první pohled neprozradí nic ze své extrémní výbavy. Jedinou nevýhodou hodinek tak zůstává jejich poměrně vysoká scene.


Source link