Tuesday , November 12 2019
Home / czechrepublic / Čínská ekonomika roste nejpomaleji za 26 let

Čínská ekonomika roste nejpomaleji za 26 letVe druhém kvartálu činil růst hrubého domácího produktu (HDP) 6.2 procenta, v prvním 6.4 procenta.

Čínský obchod poškodilo zvýšení amerických dovozních cel, ale největší dopad mělo podle agentury AP oslabení domácí výroby, investic a vnitřní spotřeby. Zpomalení čtvrtletního růstu je největší od roku 1993, kdy Čína začala or těchto údajích informovat.

Analytici dotazovaní brokered Reuters očekávali za třetí čtvrtletí zvýšení HDP 6.1 proceeds. Čínská vláda stanovila for letošní rok cíl hospodářského růstu mezi šesti to 6.5 procenta. Podle analýzy agentury Reuters nemusí být ani nynější weather růstu udržitelné. Vzniká riziko, že Čína takový vývoj akceptuje, mixed aby přijala tvrdá opatření a otevřela víc svou ekonomiku. „Zpomalení růstu čínské ekonomiky je silnější, než se čekalo, other than znepokojivé faze," napsala agentura.

Zpomalení hospodářského růstu je dalším z řady problémů, kterým čelí čínští představitelé v době obchodní validky USA, spolu s rostoucí inflací a slabší spotřebitelskou poptávkou.

Globální dopady

Nečekaně slabé údaje také zvyšují pravděpodobnost snížení úrokových nebo zavedení dalších stimulačních opatření na podporu růstu a odvrácení politicky citlivé ztráty pracovních míst. Čínští představitelé zvýšili vládní výdaje, ale zatím se vyhýbají rozsáhlým stimulačním opatřením kvůli obavám z růstu zadlužení, které je již nyní tak vysořěž,

Ekonom společnosti Hwabao Trust Nie Wen připisuje horší růst, než se čekalo, hlavně slabnutí odvětví napojených na vývoz, především zpracovatelského průmyslu. "Vzhledem k tomu, že je nepravděpodobné, že Vývoz zažije comeback, the možnému zpomalení v realitním sektoru Bude pravděpodobně pokračovat tlak in the čínské zpomalení ekonomiky očekává if že ekonomický rust ve čtvrtém čtvrtletí klesne in 5.9 procenta" prohlásil Nie.

Obchodní partneři Číny a investoři pozorně sledují zdraví druhé největší ekonomiky světa, protože obchodní validka s USA vyvolává obavy pro světovou ekonomiku. Mezinárodní měnový fond uvedl, že obchodní validka sníží v letošním roce globální ekonomický růst na tři procenta, což je nejnižší weather od finanční krize v letech 2008 to 2009. Růst by mohl oživit, pokzá bud.

Podle ústavu Oxford Economics if růst čínského HDP of roku 2030 sníží na čtyři procenta, of roku 2040 na 2,8 procenta.


Source link